Rezidence Hvězdová

Moderní bydlení v dynamicky rostoucí části Brna

Kousek za zábavou i na piknik do parku

Rezidenční projekt Hvězdová se nachází v části Brna, která v posledních letech zažívá nebývale dynamický rozvoj. Díky docházkové vzdálenosti městského centra, bohaté kulturní historii oblasti a zájmu investorů se tato lokalita rozvíjí v atraktivní a stále více žádanou městskou čtvrť. Aktuálně zde vzniká nové komunitní a kulturní centrum, plánují se originální rezidenční komplexy, jejichž součástí bude městská zahrada i pestrá škála služeb. Bydlení navíc zpříjemňuje blízkost městského parku Lužánky. Vzhledem ke stále rostoucí poptávce nájemního bydlení je projekt Hvězdová také velice zajímavou investiční příležitostí se skvělou návratností.

Bydlení podle nejnovějších trendů

Moderně pojaté byty s různými variantami dispozic poskytnou maximální komfort bydlení. Díky originálnímu řešení fasády jsou byty nadstandardně prosvětlené a zároveň energeticky úsporné. Bytový dům Hvězdová se stane přirozenou součástí nového městského parku a nabídne tak svým obyvatelům mnoho příležitostí k relaxaci i aktivnímu odpočinku přímo v centru města. Součástí komplexu jsou také podzemní garáže s dostatečnou kapacitou.

Lokalita:
Hvězdová 5, Brno
Typ výstavby:
Polyfunkční dům
Stav projektu:
Stavební povolení
Architekt:
Roman Gale
Plánované dispozice:
1+kk, 1+1, 2+kk, 3+kk, 4+kk (33-149 m²)
Součást projektu:
Podzemní garáže, komerční prostor, městský park
Plánované zahájení:
2Q 2020 

29. 10. 2019

Hvězdová nabídne různorodé dispozice apartmánů od těch menších po luxusní penthouse

Při navrhování Hvězdové jsme mysleli na potřeby všech skupin obyvatel. Dům má proto promyšlenou dispozici s širokou škálou typů ubytovacích jednotek.

V nižších patrech najdete menší jednotky s úsporným a maximálně funkčním dispozičním řešením, které jsou vhodné k pronájmu nebo jako startovací byty pro mladé páry. Od čtvrtého patra dále se podlahová plocha apartmánů a s ní i komfort bydlení postupně zvyšují.

Skutečný luxus pak nabídnou apartmány v nejvyšších patrech. Dvě jednotky v šestém patře disponují rozsáhlou vlastní terasou. Sedmé a osmé patro pak tvoří samostatný penthouse s jedinečným 360° výhledem na Brno.

29. 10. 2019

Do brněnských Zábrdovic se znovu vrací poctivá architektura a noblesa

Nadčasová bytová výstavba, kreativní centrum i nová městská zahrada. To jsou jen některé z již rozjetých projektů, které v nejbližší době promění brněnské Zábrdovice k nepoznání. Čtvrť, nacházející se jen kousek od historického centra města, tak získává zpátky svůj věhlas. Jsme rádi, že DOMOPLAN může být při tom – díky projektům rezidencí Hvězdová a Pekárenský dvůr patříme s plánovanou výstavbou více jak 400 bytů mezi nejaktivnější investory v oblasti.

Za jednu z nejzajímavějších částí Brna považuje jihozápadní část Zábrdovic i architekt rezidence Hvězdová Roman Gale. „Podle mě má obrovskou budoucnost,“ uvedl v článku pro server idnes představujícím rozjeté projekty, jež promění „brněnský Bronx“ zpět v jednu z nejpříjemnějších čtvrtí pro bydlení.

Vedle rezidencí DOMOPLANu formuje budoucnost Zábrdovic také rozsáhlá úprava vnitrobloku Francouzská, který bezprostředně sousedí s naší rezidencí Hvězdová. Podle projektu renomovaného studia Chybík + Krištof Associated Architects zde již zanedlouho vzniknou další byty, park, komunitní centrum a další služby.

29. 10. 2019

Roman Gale: Hvězdová je vstupní branou do parku

Bytový dům Hvězdová se nachází v samotném centru města, nedaleko radnice Brna sever a uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období. Zároveň tvoří vstupní bránu do parku Hvězdička a dále do nově vznikajícího obytného souboru „vnitroblok Francouzská“. V kontextu Brna jde o lokalitu s neopakovatelným charakterem.

Bytový dům navržený na půdorysu písmene L přiléhá oběma svými vnějšími fasádami k zeleni městských parků. Jeho hmotu tvoří hranol s osmipodlažním nárožním akcentem, protkaný pravidelným rastrem oken a lodžií. Ustoupené šesté a sedmé podlaží tvoří střešní krajinu obytných teras s jedinečnými výhledy na panorama Brna.

Svou účelností a funkčností odkazuje Hvězdová na brněnskou meziválečnou stavební tradici, zároveň však nabízí rozmanitou škálu bytových jednotek a veškeré příslušenství a výbavu, jež jsou součástí moderního bytového standardu.

Sportovního ducha domu dodává fasáda, která je na dotek hrubá, jakoby vytesaná ze sopečného tufu. Kontrastuje s ní bílá výmalba interiéru s doplňky provedenými v zemitě žluté barvě.

Lokalita
Originální urbanistické řešení v centru města

Fáze přípravy

 • 4Q 2018
  Začínáme pracovat na projektu
 • 2Q 2019
  Vydáno územní rozhodnutí
 • Duben 2020
  Vydání stavebního povolení
 • 2021
  Předpokládané dokončení stavby
 • 2Q 2020
  Zahájení stavby

Fáze přípravy

 • 4Q 2018
  Začínáme pracovat na projektu
 • 2Q 2019
  Vydáno územní rozhodnutí
 • Duben 2020
  Vydání stavebního povolení
 • 2021
  Předpokládané dokončení stavby
 • 2Q 2020
  Zahájení stavby
Zaujal vás připravovaný projekt?
Zanechte nám svůj kontakt a dostávejte aktuální informace z první ruky
?

Vaše osobní údaje uvedené v tomto formuláři zpracovává DOMOPLAN, a.s., IČO 051 01 077, se sídlem Údolní 11, 602 00 Brno, v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů EU (GDPR). Údaje uvedené ve formuláři zpracováváme na základě Vašeho zájmu o služby v oblasti prodeje nemovitostí poskytované DOMOPLAN, a.s. a našeho zájmu odpovědět na Vaši poptávku. Vaše osobní údaje poskytnuté v tomto formuláři budeme za tímto účelem zpracovávat po dobu nejvýše 24 měsíců. Přejete-li si, abychom Vaše osobní údaje přestali zpracovávat před uplynutím výše uvedené doby, kontaktujte nás na: info@domoplan.cz

Mohlo by vás zajímat

Rezidence Kopečná

Realizováno 2014

Rezidence Starý pivovar

Připravujeme