Rezidence s výhledem do parku, jen pár kroků od centra Brna

4Q 2021

plánované dokončení

52

jednotek k prodeji

30

parkovacích stání

251 mil. Kč

investiční objem

Místo, které jinde v Brně nenajdete

Polyfunkční dům obklopený městským parkem, odkud je to na brněnské náměstí Svobody procházkou deset minut. Rezidence Hvězdová jedinečně kombinuje všechny ingredience moderního městského bydlení. Celá čtvrť navíc aktuálně prochází výraznou proměnou – v přímém sousedství vzniká nové komunitní a kulturní centrum, plánují se originální rezidenční komplexy, jejichž součástí bude městská zahrada i pestrá škála služeb.

Rezidence Hvězdová

Víc světla už do interiéru dostat nejde

Užijte si volnost. Díky přísně geometrické fasádě a promyšlené dispozici má každá jednotka alespoň jednu plně prosklenou stěnu, díky čemuž mizí hranice mezi apartmánem a jeho okolím. Architekt Roman Gale zároveň na plášť domu navrhl speciální řešení omítky v zajímavém lávovém designu, která bude první podobnou realizací v Brně.

Tak vypadá moderní bydlení

Účelnost, stylová čistota a nevšední design. Řešení interiérů Hvězdové odpovídá nejmodernějším trendům současné architektury. K tomu se přidává náš důraz na kvalitu použitých materiálů i výsledného provedení. Dům zahrnuje širokou škálu apartmánů od těch menších, vhodných k pronájmu, po luxusní penthouse s 360° výhledem na Brno a soukromou střešní zahradou. Samozřejmostí jsou podzemní garáže a sklepy.

Prestižní penthouse se soukromou zahradou

Součástí projektu Hvězdová je unikátní penthouse v 8. patře. Jedinečnost tohoto luxusního apartmánu podtrhne velkoryse řešené terasa se zahradní úpravou od renomovaného studia zahradní a krajinářské architektury - Ateliéru Krejčiříkovi. „Rádi čelíme zajímavým výzvám a vytvoření soukromé zelené oázy vysoko nad městem je v Brně ojedinělý projekt.“ říká Kamila Krejčiříková.

Nechte vejít přírodu až do vašeho obýváku

Ve vstupní části terasy, přímo navazující na obytnou část apartmánu, je navrženo velké množství vyšší zeleně, která přirozeně stíní a ochlazuje interiér v horkých letních měsících. V kontrastu k tomu je zbytek prostoru terasy navržen jako otevřená rozkvetlá louka, vznášející se vysoko nad střechami centra města.

Zatoulejte se vlastním kousku soukromého ráje

Posezení s grilem, venkovní jídelna i odpočinková zóna. Terasa je členěna do několika částí, abyste si i na relativně malé ploše mohli najít vlastní prostor, kde budete nerušeně relaxovat. Umístění jídelny v centru zpevněné plochy, ale zároveň nabídne dlouhé průhledy na rozkvetlou louku z interiéru.

Slunce v hlavní roli

Hlavní roli na scéně terasy bude mít slunce v různých denních dobách a proměny rostlin v průběhu roku - zářivé barvy květů na jaře a v létě, snové barvení listů na podzim. Každý moment přinese do vaší zahrady nové zážitky.

Funkce a minimalismus

Jednoduché linie květníků a čtvercové šlapáky kontrastují s divokostí okolní přírody a odkazují k minimalistickému designu, který byl typický pro slavné brněnské vily předválečného období.

Váš prostor, vaše pravidla

Realizace střešní zahrady bude probíhat po konzultaci s budoucím majitelem apartmánu a návrh je tak samozřejmě možné přizpůsobit vašim individuálním potřebám. (vždy je však nutné zohlednit technické možnosti realizace)

Detail apartmánu

Slovo architekta

„Tvoříme venkovní pokoj, soukromou louku plnou barev a vůní. Místo pro hry dětí, prožitek doteku přírody uprostřed města. Místo pro setkávání rodiny, přátel. Zahrada nabídne i zklidnění a relaxaci.

V souladu s aktuálními trendy se vracíme zpátky k přirozenosti. Pečlivě vybíráme druhy připravené pro život v extrémních podmínkách vysoko nad zemí. Vaše dny bude doprovázet vůně bylinek, kvetoucí motýlí keře doplňující čistou krásu rozkvetlé louky.

Koncept návratu k přirozenost jsme si vyzkoušeli s mezinárodním úspěchem na střešní zahradě českého pavilonu mezinárodní výstavy EXPO Milano 2015, která byla časopisem Corriere della Sera vyhlášena jako nejkrásnější střešní zahrada výstavy.“

Kamila Krejčiříková,
zahradní architektka

Naše filosofie

Specializujeme se na obnovu historických objektů, kde s pokorou hledáme příběhy a myšlenky těch, co zde byli před námi. Vracíme život známým i zapomenutým zahradám.

Nebojíme se ani moderního, inovativního přístupu – vždy ale v souladu s daným prostorem a lidmi, kteří jej užívají.

Naše práce spojuje člověka s historií, budoucností a přírodou. Rozmanité projekty mají jedno společné: nadčasovost a komplexnost řešení, spolu s láskou k místu.

VYBRANÁ OCENENÍ

 • German Design Award 2019, Kuks Hospital Garden
 • Grand Prix Europa Nostra 2017, Projekt Kuks - Granátové jablko (spolu s AND)
 • Česká cena za architekturu 2017, Bytový dům Rezidence Martinů (spolu s RAW)
 • Česká cena za architekturu 2016, Villa Tugendhat - finalista (spolu s OMINA projekt, ARCHTEAM, RAW)
 • Nejkrásnější střešní zahrada EXPO Milano 2015, Střešní zahrada českého pavilonu EXPO MILANO
 • Grand Prix obce architektů 2013, Villa Tugendhat - cena v kategorii Rekonstrukce (spolu s OMINA projekt, ARCHTEAM, RAW)
 • Grand Prix obce architektů 2003, Obnova palmového skleníku - cena v kategorii Rekonstrukce

29. 10. 2019

Hvězdová nabídne různorodé dispozice apartmánů od těch menších po luxusní penthouse

Při navrhování Hvězdové jsme mysleli na potřeby všech skupin obyvatel. Dům má proto promyšlenou dispozici s širokou škálou typů ubytovacích jednotek.

V nižších patrech najdete menší jednotky s úsporným a maximálně funkčním dispozičním řešením, které jsou vhodné k pronájmu nebo jako startovací byty pro mladé páry. Od čtvrtého patra dále se podlahová plocha apartmánů a s ní i komfort bydlení postupně zvyšují.

Skutečný luxus pak nabídnou apartmány v nejvyšších patrech. Dvě jednotky v šestém patře disponují rozsáhlou vlastní terasou. Osmé patro pak tvoří samostatný penthouse s jedinečným 360° výhledem na Brno.

29. 10. 2019

Do brněnských Zábrdovic se znovu vrací poctivá architektura a noblesa

Nadčasová bytová výstavba, kreativní centrum i nová městská zahrada. To jsou jen některé z již rozjetých projektů, které v nejbližší době promění brněnské Zábrdovice k nepoznání. Čtvrť, nacházející se jen kousek od historického centra města, tak získává zpátky svůj věhlas. Jsme rádi, že DOMOPLAN může být při tom – díky projektům rezidencí Hvězdová a Pekárenský dvůr patříme s plánovanou výstavbou více jak 400 bytů mezi nejaktivnější investory v oblasti.

Za jednu z nejzajímavějších částí Brna považuje jihozápadní část Zábrdovic i architekt rezidence Hvězdová Roman Gale. „Podle mě má obrovskou budoucnost,“ uvedl v článku pro server idnes představujícím rozjeté projekty, jež promění „brněnský Bronx“ zpět v jednu z nejpříjemnějších čtvrtí pro bydlení.

Vedle rezidencí DOMOPLANu formuje budoucnost Zábrdovic také rozsáhlá úprava vnitrobloku Francouzská, který bezprostředně sousedí s naší rezidencí Hvězdová. Podle projektu renomovaného studia Chybík + Krištof Associated Architects zde již zanedlouho vzniknou další byty, park, komunitní centrum a další služby.

29. 10. 2019

Roman Gale: Hvězdová je vstupní branou do parku

Bytový dům Hvězdová se nachází v samotném centru města, nedaleko radnice Brna sever a uzavírá nedokončený městský blok činžovních domů z předválečného období. Zároveň tvoří vstupní bránu do parku Hvězdička a dále do nově vznikajícího obytného souboru „vnitroblok Francouzská“. V kontextu Brna jde o lokalitu s neopakovatelným charakterem.

Bytový dům navržený na půdorysu písmene L přiléhá oběma svými vnějšími fasádami k zeleni městských parků. Jeho hmotu tvoří hranol s osmipodlažním nárožním akcentem, protkaný pravidelným rastrem oken a lodžií. Ustoupené šesté a sedmé podlaží tvoří střešní krajinu obytných teras s jedinečnými výhledy na panorama Brna.

Svou účelností a funkčností odkazuje Hvězdová na brněnskou meziválečnou stavební tradici, zároveň však nabízí rozmanitou škálu bytových jednotek a veškeré příslušenství a výbavu, jež jsou součástí moderního bytového standardu.

Sportovního ducha domu dodává fasáda, která je na dotek hrubá, jakoby vytesaná ze sopečného tufu. 

Lokalita
Brněnské Zábrdovice byly díky blízkosti centra vždy vyhledávanou adresou. V posledních letech prochází čtvrť celkovou rekonverzí, na čemž se výrazně podílí naše projekty Hvězdová a Pekárenský dvůr.

Byty a ceník

 • Přehled všech apartmánů a ceník

  1. NP
  2. NP
  3. NP
  4. NP
  5. NP
  6. NP
  7. NP
  8. NP
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  1A | Komerce | 67,20 m²

  1. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 4850000
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  2A | 2+kk | 83,14 m²

  2. NP
  Orientace Z
  Lodžie/Terasa: 24,96 m²
  Cena vč. DPH: 5150000

  2B | 2+kk | 64,25 m²

  2. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 4,19 m²
  Cena vč. DPH: 5150000

  2C | 2+1 | 45,97 m²

  2. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3850000

  2D | 1+kk | 32,06 m²

  2. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2900000

  2E | 1+kk | 32,43 m²

  2. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3000000

  2F | 1+kk | 32,98 m²

  2. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2850000

  2G | 1+kk | 33,03 m²

  2. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2850000

  2H | 1+kk | 32,50 m²

  2. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3000000

  2J | 1+kk | 33,51 m²

  2. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 3100000

  2K | 1+1 | 66,62 m²

  2. NP
  Orientace J-S
  Lodžie/Terasa: 19,06 m²
  Cena vč. DPH: Rezervováno
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  3A | 2+kk | 62,49 m²

  3. NP
  Orientace Z
  Lodžie/Terasa: 3,77 m²
  Cena vč. DPH: 5150000

  3B | 2+kk | 64,25 m²

  3. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 4,19 m²
  Cena vč. DPH: 5300000

  3C | 2+1 | 45,97 m²

  3. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 4000000

  3D | 1+kk | 32,06 m²

  3. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2900000

  3E | 1+kk | 32,99 m²

  3. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2900000

  3F | 1+kk | 32,44 m²

  3. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3050000

  3G | 1+kk | 32,24 m²

  3. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3050000

  3H | 1+kk | 32,78 m²

  3. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: Rezervováno

  3J | 1+kk | 33,02 m²

  3. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3150000

  3K | 1+1 | 48,02 m²

  3. NP
  Orientace J-S
  Lodžie/Terasa: 6,18 m²
  Cena vč. DPH: 4000000
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  4A | 2+kk | 63,13 m²

  4. NP
  Orientace Z
  Lodžie/Terasa: 3,77 m²
  Cena vč. DPH: 5250000

  4B | 2+kk | 65,92 m²

  4. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 4,19 m²
  Cena vč. DPH: 5400000

  4C | 2+1 | 46,15 m²

  4. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 4100000

  4D | 1+kk | 33,03 m²

  4. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2950000

  4E | 1+kk | 32,43 m²

  4. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3100000

  4F | 1+kk | 33,48 m²

  4. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2950000

  4G | 1+kk | 33,48 m²

  4. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 2950000

  4H | 1+kk | 32,43 m²

  4. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: 3100000

  4J | 1+kk | 34,48 m²

  4. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 3200000

  4K | 1+1 | 48,89 m²

  4. NP
  Orientace J-S
  Lodžie/Terasa: 3,19 m²
  Cena vč. DPH: 4150000
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  5A | 2+kk | 62,92 m²

  5. NP
  Orientace Z
  Lodžie/Terasa: 3,77 m²
  Cena vč. DPH: 5350000

  5B | 2+kk | 65,80 m²

  5. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 4,19 m²
  Cena vč. DPH: 5500000

  5C | 2+1 | 46,15 m²

  5. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: -
  Cena vč. DPH: Rezervováno

  5D | 1+kk | 32,06 m²

  5. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 3000000

  5E | 2+kk | 68,70 m²

  5. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 4,03 m²
  Cena vč. DPH: 5850000

  5F | 2+kk | 68,70 m²

  5. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 4,03 m²
  Cena vč. DPH: 5850000

  5G | 1+kk | 34,49 m²

  5. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 3250000

  5H | 1+1 | 48,89 m²

  5. NP
  Orientace J-S
  Lodžie/Terasa: 3,19 m²
  Cena vč. DPH: 4200000
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  6A | 2+kk | 62,92 m²

  6. NP
  Orientace Z
  Lodžie/Terasa: 3,77 m²
  Cena vč. DPH: 5450000

  6B | 2+kk | 65,80 m²

  6. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 4,19 m²
  Cena vč. DPH: 5600000

  6C | 3+kk | 87,11 m²

  6. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 11,05 m²
  Cena vč. DPH: 7350000

  6D | 2+kk | 68,64 m²

  6. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 4,03 m²
  Cena vč. DPH: 5900000

  6E | 2+kk | 68,64 m²

  6. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 4,03 m²
  Cena vč. DPH: 5900000

  6F | 1+kk | 34,48 m²

  6. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 2,99 m²
  Cena vč. DPH: 3300000

  6G | 1+1 | 48,88 m²

  6. NP
  Orientace J-S
  Lodžie/Terasa: 3,19 m²
  Cena vč. DPH: 4250000
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  7A | 4+kk | 122,08 m²

  7. NP
  Orientace V-Z
  Lodžie/Terasa: 30,26 m²
  Cena vč. DPH: 9400000

  7B | 3+kk | 87,11 m²

  7. NP
  Orientace V
  Lodžie/Terasa: 11,05 m²
  Cena vč. DPH: 7450000

  7C | 2+kk | 68,70 m²

  7. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 4,03 m²
  Cena vč. DPH: 5950000

  7D | 2+kk | 68,63 m²

  7. NP
  Orientace S
  Lodžie/Terasa: 4,03 m²
  Cena vč. DPH: 5950000

  7E | 3+kk | 90,33 m²

  7. NP
  Orientace J-S
  Lodžie/Terasa: 7,72 m²
  Cena vč. DPH: 8000000
  Číslo Podlaží Dispozice Orientace Plocha bytu Lodžie/Terasa Celková prodejní plocha Cena vč. DPH Přejít na detail

  8A | 4+kk | 315,53 m²

  8. NP
  Orientace V-Z
  Lodžie/Terasa: 164,38 m²
  Cena vč. DPH: Cena na vyžádání
1
Výběr patra
1. NP
z komerčních prostor volných
2. NP
z apartmánů volných
3. NP
z apartmánů volných
4. NP
z apartmánů volných
5. NP
z apartmánů volných
6. NP
z apartmánů volných
7. NP
z apartmánů volných
8. NP
z apartmánů volných
Výběr patra
2
Výběr apartmánu
1A
Komerce  |  67,20 m²  |  Volný
4850000
2A
2+kk  |  58,18 m²  |  Volný
5150000
2B
2+kk  |  60,06 m²  |  Volný
5150000
2C
2+1  |  45,97 m²  |  Volný
3850000
2D
1+kk  |  29,07 m²  |  Volný
2900000
2E
1+kk  |  32,43 m²  |  Volný
3000000
2F
1+kk  |  29,99 m²  |  Volný
2850000
2G
1+kk  |  30,04 m²  |  Volný
2850000
2H
1+kk  |  32,50 m²  |  Volný
3000000
2J
1+kk  |  30,52 m²  |  Volný
3100000
2K
1+1  |  47,56 m²  |  Rezervováno
3A
2+kk  |  58,72 m2  |  Volný
5150000
3B
2+kk  |  60,06 m²  |  Volný
5300000
3C
2+1  |  45,97 m²  |  Volný
4000000
3D
1+kk  |  29,07 m²  |  Volný
2900000
3E
1+kk  |  30,00 m²  |  Volný
2900000
3F
1+kk  |  32,44 m²  |  Volný
3050000
3G
1+kk  |  32,24 m²  |  Volný
3050000
3H
1+kk  |  29,79 m²  |  Rezervováno
3J
1+kk  |  33,02 m²  |  Volný
3150000
3K
1+1  |  41,84 m²  |  Volný
4000000
4A
2+kk  |  59,36 m2  |  Volný
5250000
4B
2+kk  |  61,73 m²  |  Volný
5400000
4C
2+1  |  46,15 m²  |  Volný
4100000
4D
1+kk  |  30,04 m²  |  Volný
2950000
4E
1+kk  |  32,43 m²  |  Volný
3100000
4F
1+kk  |  30,49 m²  |  Volný
2950000
4G
1+kk  |  30,49 m²  |  Volný
2950000
4H
1+kk  |  32,43 m²  |  Volný
3100000
4J
1+kk  |  31,49 m²  |  Volný
3200000
4K
1+1  |  45,70 m²  |  Volný
4150000
5A
2+kk  |  59,15 m2  |  Volný
5350000
5B
2+kk  |  61,61 m2  |  Volný
5500000
5C
2+1  |  46,15 m²  |  Rezervováno
5D
1+kk  |  29,07 m²  |  Volný
3000000
5E
2+kk  |  64,67 m²  |  Volný
5850000
5F
2+kk  |  64,67 m²  |  Volný
5850000
5G
1+kk  |  31,50 m²  |  Volný
3250000
5H
1+1  |  45,70 m²  |  Volný
4200000
6A
2+kk  |  59,15 m²  |  Volný
5450000
6B
2+kk  |  61,61 m²  |  Volný
5600000
6C
3+kk  |  76,06 m²  |  Volný
7350000
6D
2+kk  |  64,61 m²  |  Volný
5900000
6E
2+kk  |  64,61 m²  |  Volný
5900000
6F
1+kk  |  31,49 m²  |  Volný
3300000
6G
1+1  |  45,69 m²  |  Volný
4250000
7A
4+kk  |  91,82 m²  |  Volný
9400000
7B
3+kk  |  76,06 m²  |  Volný
7450000
7C
2+kk  |  64,67 m²  |  Volný
5950000
7D
2+kk  |  64,60 m²  |  Volný
5950000
7E
3+kk  |  82,61 m²  |  Volný
8000000
8A
4+kk  |  151,15 m²  |  Volný
Cena na vyžádání
1. NP
2. NP
3. NP
4. NP
5. NP
6. NP
7. NP
8. NP
Výběr apartmánu
3
Detail