O projektu

Vila Božetěchova je ukázkou kvalitní funkcionalistické architektury z dvacátých let minulého století. Jedná se o realizaci slavné brněnské stavební firmy Dvořák a Kuba.

Objekt lze považovat za výjimečný především díky značnému množství zachovaných intaktních detailů. Jedná se především o původní okna, kování, dlažby, obklady atd. Všechny tyto funkcionalisticky laděné prvky byly v rámci rekonstrukce repasovány a obnoveny.

Naopak přibylo vestavěné podkrovní patro s ložnicí a terasou na západ směřovanou do zahrad. Silueta domu směrem do ulice zůstává původní a je doplněna pouze o minimalistický střešní vikýř.

V přízemí vily se rekonstruovaly garáže, prostory technického zázemí domu a vstupní hala s repasovanými vstupními dveřmi, okny a stávající dlažbou. Z původního skladu uhlí byla nově vybudována prostorná šatna.

V druhém nadzemním podlaží byl rekonstruován prostor haly na jídelnu, kuchyně vybavená moderními spotřebiči a obývací pokoj s vloženou vestavěnou knihovnou a centrálním posezením.

V třetím nadzemním podlaží zůstala koupelna v původní poloze s novým WC. Další prostory se využily pro dětský pokoj a pracovnu, ve které byla navržena knihovna v dubové dýze s integrovanými posuvnými dveřmi.

V podkroví byla nově navržena ložnice s koupelnou, WC i šatnou a nová terasa s výhledem do zahrady ve dvorku.

Základní Údaje o Vile

  • Datum realizace: 2009 až 2010
  • Lokalita: Brno, Královo Pole, ul. Božetěchova – viz vila v mapě
  • Autor rekonstrukce:Atelier RAW
  • Počet bytů: 1
  • Finanční obrat rekonstrukce: 4 mil. Kč