O projektu

Bytový dům Kadetka je ideálním místem pro ty, kteří hledají komfortní a zároveň klidné městské bydlení ve vyhledávané lokalitě v Brně – Králově Poli. Největším lákadlem Kadetky je její poloha a v mnoha ohledech i jedinečnost. Atraktivitu bydlení podtrhuje promyšlené architektonické provedení s použitím kvalitních přírodních materiálů. 

Komplex Kadetka tvoří 3 elegantní bytové domy s jasně bílými fasádami. Bytové domy jsou situovány uprostřed zeleně, v bezprostřední blízkosti stejnojmenného městského parku Kadetka. První z domů drží uliční čáru ulice Božetěchova, další dva domy v pravidelném rytmu směřují do klidného vnitrobloku směrem k Semilassu.

Podél jižní strany všech tří domů vede komunikace, která vnitroblokem propojuje ulice Božetěchova a Metodějova, prochází veřejnou zahradou a je určena především pro pěší. Z této komunikace se vstupuje do parteru každého domu, kde jsou umístěny vstupní haly navazující na schodiště a výtah.

Každý z bytových domů má 4 podlaží, 5. podlaží je částečně ustoupené. K dispozici jsou byty všech běžných velikostí, a to od 1+kk až po 5+1.

Majitelé bytů ocení chytře navržené půdorysy a prosluněné místnosti. K přízemním bytům patří soukromé zahrádky, všechny ostatní byty mají prostorný balkon nebo terasu.

Parkování je řešeno podzemními garážemi pod každým bytovým domem s celkem 68 parkovacími stáními. Kapacita je dostatečná pro obyvatele i jejich návštěvy, v samotném vnitrobloku není žádné parkování vyhrazeno.

Suterén s garážemi a sklepy má z větší části zatravněnou střechu. Je určena obyvatelům domu pro rekreaci a částečně je využita pro zahrádky přiléhající k bytům v přízemí. Na nezastavěné ploše najde své místo zeleň i nová výsadba stromů.

Majitelé bytů si v současné době již užívají svých prosluněných bytů obklopených zelení, relaxace v přihlehlém parku Kadetka, historických staveb v okolí, pohodlného parkování.

Poloha bytového komplexu spojuje výbornou dostupnost do centra Brna a současně rychlé napojení na výpadovku na Svitavy a Vysočinu, případně nedaleké vlakové nádraží.

Projekt v bodech

  • Datum realizace: 2013 až 2015
  • Lokalita: Brno, ul. Božetěchova 13
  • Počet bytů (dispozice): 49 (1× 5+1, 8× 4+kk, 5× 3+kk, 12× 2+kk, 23× 1+kk)
  • Počet nebytových prostor: 1
  • Počet garáží: 68
  • Finanční obrat: 193 mil. Kč