O projektu

Bytový dům DOMINO je ideálním místem k bydlení pro ty, kteří ocení kvalitní architekturu v blízkosti centra Brna a zároveň chtějí sdílet genius loci ulice Francouzská. Největším lákadlem domu DOMINO je jeho poloha a v mnoha ohledech i jedinečnost. Atraktivitu bydlení podtrhuje promyšlené architektonické provedení s použitím kvalitních přírodních materiálů.

Jako u předcházejících úspěšných projektů, realizovaných ve spolupráci s renomovanou architektonickou kanceláří Atelier RAW, je i tento dům elegantní a originální stavbou, která kombinuje současný přístup k architektuře s tradičními brněnskými motivy z období nejkvalitnější bytové výstavby – z 30. let 20. století.

Originálně řešené černě prosklené balkóny a na ně navazující francouzská okna ve stejné barvě vytváří do ulice dobře zapamatovatelnou a výjimečně řešenou fasádu znázorňující DOMINO.

Silueta domu ustupuje směrem k horním patrům a vytváří tak průběžné terasy orientované směrem k výhledům na brněnské panorama. Uskakující linie směrem do ulice zajišťuje dobré oslunění ze západní strany.

Dům má dvě schodišťová jádra s výtahy. Do ulice jsou umístěny obývací pokoje a terasy bytů, do dvorní části pak ložnice s balkony. V přízemí objektu jsou kromě vstupů a průjezdu do dvorní části zasazeny i obchodní jednotky a kočárkárny.

Přehledné dispozice bytů mají centrální halu, z níž je přístupná koupelna, komora a toaleta, na jih orientuje obývací pokoj s kuchyňským koutem a ložnice míří na sever. V podzemním podlaží jsou kromě obchodního prostoru umístěny také sklepní kóje a technické zázemí domu. Objekt nabízí celkem 31 parkovacích stání na vlastním uzavřeném pozemku.

Obyvatelé bytového domu Domino oceňují především komfortní a elegantní bydlení s dostatkem slunce a nádhernými panoramatickými výhledy na centrum Brna. Těší je bezproblémová dopravní obslužnost, v pětiminutovém pěším dosahu důležité obchody a služby například v budově IBC nebo na ulici Milady Horákové. Rádi si také vychutnávají krátké procházky k vile Tugendhat nebo do parku Lužánky, stejně jako kulturní a společenský život, který nabízí nedaleké centrum Brna. 

Projekt v bodech

  • Datum realizace: 2015 až 2017
  • Lokalita: Brno, ul. Francouzská – viz O lokalitě
  • Počet bytů (dispozice): 24 (2+kk) + 2 (3+kk)
  • Počet nebytových prostor: 2
  • Počet parkovacích míst: 31
  • Finanční obrat: 89 200 000